Телефон: +380673443039

Email: moc.liamg%40aiiledagdivad.rd


Медичний центр

Телефон: +380673443039

Email: moc.liamg%40aiiledagdivad.rd


Медичний центр

Чи варто вірити в

Чи варто вірити в "іридодіагностику"

Діагностика допомагає виявити серйозні хвороби на ранніх стадіях та збільшує шанси на одужання. Втім, є різновиди діагностики, які не мають жодного наукового підґрунтя, натомість витрачають кошти пацієнтів та марнують дорогоцінний час, за який можна б було розпочати справді дієве лікування. Про один таких псевдо методів діагностики — іридодіагностику, розповідаємо разом зі спільнотою "Клятий раціоналіст".

За твердженням іридодіагностів, кожна частина тіла пов‘язана з відповідною зоною на райдужній оболонці ока. І якщо якийсь орган або частина тіла “дають збій“, він відображається на оці людини. До прикладу, це може бути зміна кольору сегменту райдужної оболонки чи виникнення плями.

Однак відомо, що структура райдужки формується під час внутрішньоутробного розвитку та фактично не змінюється протягом життя. А візуальні прояви, які “діагности” помічають на оці, можуть виникнути через пошкодження капіляру або ж може мати місце візуальний прояв хвороби ока. Але ці зміни жодним чином не пов’язані з хворобами інших систем оранізму.

Небезпечним є те, що іридодіагности навіть ставлять діагнози та формують лікування. Причому хвороби не стосуються власне ока, діагностуються й інші хвороби, для призначення лікування яких, потрібні фахові знання.

Дослідження, в яких намагались довести хоча б якусь дієвість цього методу, показали абсолютно протилежне, а саме:

  1. Неправильне встановлення діагнозу

В одному з досліджень іридодіагности обстежували людей з хворобою нирок. В результаті хворобу діагностували у 88% здорових людей, а 74% справді хворих виявились начебто здорові (https://goo.gl/ZtYHML). Ще в одному дослідженні, яке стосувалось онкологічних хвороб, іридодіагност обстежував 110 пацієнтів, у 68 з яких був діагностований рак. Після застосування псевдо методу, з усіх пацієнтів хворих на рак, було визначено, а скоріш за все вгадано, всього 3 діагнози (https://goo.gl/ePtAZQ).

  1. Суперечливі діагнози

Ще в одному дослідженні робили обстеження людей з хворобами сечового міхура. Кілька іридодіагностів встановили не тільки невірні діагнози, але й навіть суперечливі між собою (https://goo.gl/mQKx85).

  1. Діагнози не відповідають дійсності.

Огляд існуючих досліджень щодо іридодіагностики опублікований ще у 2000 році вказує, що цей метод взагалі не має ефективності. Зокрема його можна вважати потенційно небезпечним, адже витрачаються кошти і час пацієнтів, натомість встановлюються неіснуючі або ж невірні діагнози (https://goo.gl/cPT4zU).Все це може створити зайвий стрес для пацієнтів, витрати коштів на непотрібне лікування, а головне — спричинити втрату часу, за який можна було б розпочати дієве лікування.Більше про іридодіагностику у відео: https://goo.gl/Mr8Ym7

Фотограф: Karolina Grabowska: https://www.pexels.com/ru-ru/photo/4386464/