Телефон: +380673443039

Email: moc.liamg%40aiiledagdivad.rd


Медичний центр

Телефон: +380673443039

Email: moc.liamg%40aiiledagdivad.rd


Медичний центр

Лазерна шліфовка - ефективна зброя в боротьбі за красу шкіри

Лазерна шліфовка - ефективна зброя в боротьбі за красу шкіри

undefined

Шліфуванням шкіри (дермабразією) називається процедура глибокого пілінгу, протягом якої проводиться повне зняття епідермісу і частково дерми. Однією з прогресивних методик шліфування шкіри є проведення цієї процедури за допомогою лазера. В цьому випадку його випромінювання призводить до повного випаровування і коагуляції м'яких тканин на необхідну глибину.

Основна відмінність використання апаратів для лазерної шліфовки шкіри від лазерного пілінгу полягає в глибині поверхневого впливу цієї процедури - при лазерному пілінгу вона не перевищує 30 мкм, в той час як при лазерній шліфовці досягає 150 мкм (відповідає глибині залягання базальної мембрани). Таким чином, вдається ефективно вирівняти рельєф шкірного покриву, видалити глибокі зморшки та рубці.

Існують наступні види лазерної шліфовки:

  1. Вуглекислотний лазер (СО2). Використання цього лазера дає максимальний ефект від процедури, але й більше можливостей отримати ускладнення, а також тривалий реабілітаційний період.
  2. Ербієвий лазер справляє більш щадну дію на шкіру. Менша ймовірність отримати ускладнення і менший період реабілітації. Його випромінювання розділене на кілька мікропроменів, які при впливі на шкіру створюють в ній найдрібніші поглиблення. При цьому неушкоджені ділянки шкіри після процедури стягуються над пошкодженими, що забезпечує виражений ліфтинговий ефект. В цьому випадку процедура відрізняється безболючістю і відсутністю ризику виникнення побічних ефектів. До того ж м'який вплив ербієвого лазера дозволяє застосовувати його на делікатних ділянках - повіках і шиї. Нагрівання шкіри відбувається внаслідок поглинання нею фотонів лазерного випромінювання. Для регулювання глибини впливу використовується зміна потужності лазера або тривалості імпульсів його випромінювання. Нагрівання шкіри викликає випаровування води, яка міститься в ній, вапоризацію та руйнування клітин. По всій глибині мікротермальної ділянки відбувається коагуляція тканин, руйнування білка, старого колагену і еластину. Наявність здорових клітин навколо пошкоджених ділянок забезпечує їх швидку регенерацію.
  3. Традиційне лазерне шліфування шкіри полягає в повному видаленні шарів шкіри на певну глибину. При цьому воно відрізняється високою травматичністю і тривалим періодом відновлення, а також безліччю ускладнень. Більш щадною, але не менш ефективною, є фракційна лазерна шліфовка, при якій видалення епідермісу відбувається не з усієї поверхні шкіри, а з її окремих фрагментів. В результаті не допускається виникнення великої поверхні рани, а наявність між пошкодженими мікроділянками неушкодженої шкіри призводить до швидкого загоєння і зменшення ускладнень.
  4. Фракційна лазерна шліфовка передбачає використання вуглекислотного або ербієвого лазерів. Перший призводить до значного нагрівання тканин навколо оброблюваної ділянки, що підвищує ризик виникнення опіків і збільшує період загоєння. Шліфування цим лазером ділянок повік і шиї повинно виконуватися з великою обережністю. Вуглекислотний лазер є відмінним інструментом при видаленні новоутворень шкіри і шліфовці розтяжок і рубців.
  5. Лазерна шліфовка ефективна при фотостарінні шкіри, причиною якого є вплив на шкіру ультрафіолетового випромінювання. В результаті виникають зморшки, і зменшується еластичність шкірного покриву внаслідок збільшення його товщини, накопичення фіброзної тканини і зниження кількості інтерстиційної рідини. Також ця процедура допомагає в позбавленні від рубців і шрамів, які утворюються при травмах, опіках, неправильному зрощенні країв ран, тривалій регенерації і схильності шкіри до келоїдних рубців. В цьому випадку сполучна тканина проникає в міжклітинний простір, утворюючи новий шар, що й призводить до утворення шрамів. Вплив лазерного випромінювання на сполучну тканину призводить до її знищення і стимуляції поділу сусідніх клітин. Серед інших показань до лазерної шліфовки слід зазначити розширені пори, пігментні утворення, розтяжки та вікові зміни.

Лазерна шліфовка шкіри обличчя проводиться з метою:

  1. Омолодження;
  2. Видалення рубців, шрамів і пігментних плям;
  3. Видалення стрій (розтяжок);
  4. Коригування наслідків вугрової висипки - постакне.

Протипоказання до лазерної шліфовки

undefined

Лазерну шліфовку допускається проводити в будь-якому віці. Деякі обмеження на неї накладає наявність у людини алергії, поганого загоєння шрамів, смаглявої шкіри та ін. Людям з темним відтінком шкіри необхідно перед процедурою обробити її відбілювальними засобами для зниження ризику утворення темної пігментації при загоєнні. Також їм слід проводити відбілювання і після лазерної шліфовки. Не рекомендується лазерне шліфування при вагітності, лактації, імунодефіциті, загостренні хронічних соматичних захворювань, рецидивуючій вугровій хворобі, онкологічних захворюваннях, псоріазі, епілепсії, а також з обережністю слід проводити при схильності до утворення келоїдних рубців. Також, перед тим як приступити до процедури, слід почекати не менше як три місяці після останнього приймання ретиноїдів.

Підготовка до процедури.

При проведенні процедури на великих ділянках шкіри в якості передпроцедурних аналізів проводяться загальний і біохімічний аналіз крові, виявлення антитіл до гепатиту B, C і ВІЛ, мікрореакція крові. Для пригнічення активності пігментоутворювальних структур шкірного покриву до проведення лазерної шліфовки рекомендується виконати поверхневий хімічний пілінг.

Проведення процедури лазерної шліфовки

Безпосередньо перед процедурою виконується анестезія - місцева або загальна (наркоз), в залежності від площі і глибини впливу. Вона може бути поверхневою (використання кремів-анестетиків) або внутрішньовенною, що дозволяє зменшити відчуття дискомфорту під час процедури шляхом зниження чутливості шкіри. А також перед процедурою лікар проводить демакіяж обличчя, протирає антисептиком місце обробки і надягає на очі пацієнта захисні окуляри, якщо обробляється обличчя.

Лікар проводить первинну обробку лазерним променем, видаляючи поверхневий шар епідермісу. Шкіра після обробки набуває білуватого кольору. Це свідчить про те, що лазерний промінь пройшов епідерміс до базальної мембрани. Якщо застосовувалося місцеве знеболення, то лікар повторно наносить анестезуючий крем. Через 5-10 хвилин процедуру можна буде повторити.

Процедура триває до видалення пошкоджених ділянок шкіри або до появи крапельок крові на поверхні шкіри, що свідчить про досягнення лазерним променем папілярного або пипкового шару дерми, що міститься під базальною мембраною і містить велику кількість дрібних кровоносних судин і капілярів. Максимальний терапевтичний ефект з мінімальним ризиком розвитку ускладнень досягається саме на цьому рівні.

Тривалість і кількість процедур

Тривалість однієї процедури лазерної шліфовки може досягати 2-х годин (при обробці всієї поверхні обличчя). При частковій обробці обличчя тривалість сеансу не перевищує 45 хвилин, якщо процедура проводиться на тілі, час залежить від площі оброблюваної поверхні. Цей час також залежить від типу шкіри пацієнта, її поточного стану, індивідуальних особливостей організму, віку та інших факторів, які повинні бути враховані лікарем.

Догляд за шкірою після лазерної шліфовки

undefined

Після проведення лазерної шліфовки шкіра перебуває в такому стані, як після термічного опіку другого ступеня. Поверхня шкіри являє собою відкриту рану із витіканням ексудату. Оброблену шкіру не можна чіпати руками і розчісувати. На другу-третю добу після процедури на поверхні шкіри утворюються скориночки, які починають відставати на 5-7 день. Скоринки не можна знімати самостійно, на місці їх відставання утворюються червонуваті плями, які проходять протягом 3-6 місяців. Реабілітаційний період займає 2-3 місяці. Якщо проводилося фракційне лазерне шліфування, то період реабілітації триває значно менше - близько двох тижнів.

Відразу після виконання лазерної шліфовки ділянки обробленої шкіри закриваються стерильною пов'язкою, яка знімається через 1-3 дні (в залежності від ступеня впливу). Шкіра перебуває в стані, схожому на опік 2 ступеня, і вимагає ретельного догляду. Необхідно обробляти уражені ділянки шкіри до 5-ти разів на день антибактеріальними, протиопіковими, зволожувальними і ранозагоювальними препаратами (Олазоль, Аргосульфан, Бепантен-плюс, Пантесол, Линетол, Вінізоль, Левовінізоль, Ліфузоль, Солкосерил, Левомеколь, Натурсіл, Радевіт, обліпихове, персикове масла і масло зародків пшениці). Вмиватися можна стерильною термальною водою з пульверизатора. Якщо сильно турбує біль, можна приймати болезаспокійливі засоби (кетанов, нурофен експрес). Зверніть увагу на те, що не можна механічно видаляти сформовані скоринки, їх самостійне зняття може привести до формування вогнищ гіперпігментації. Також необхідно обробляти шкіру, що піддалася лазерній шліфовці, холодним оцтовим або сольовим водним розчином. Тривалість такого догляду становить до 3-х тижнів (в залежності від стану шкіри). Ділянки шкіри, які зазнали лазерної шліфовки, необхідно захистити від потрапляння ультрафіолетових променів, причому виконувати цю умову потрібно до повного відновлення їх природного кольору, для чого може знадобитися до одного року. Протягом перших 2-х місяців рекомендується застосування сонцезахисних засобів з SPF не менше 35. Тому є сенс проводити цю процедуру в кінці осені або на початку зими, коли інтенсивність сонячного випромінювання мінімальна.

Протягом 2-3 місяців (при сильному впливі до 6-ти місяців) після процедури на поверхні шкіри можуть бути помітні червоні або рожеві ділянки. Для їх маскування слід використовувати нежирний макіяж зелених відтінків, оскільки саме він ефективно нейтралізує червоний колір. Слід враховувати, що зникнення почервоніння у людей з рудим або світлим волоссям відбувається протягом більш тривалого проміжку часу.

Можливі ускладнення після лазерної шліфовки

undefined

Відразу після процедури у пацієнта виникають відчуття як при сонячному опіку - протягом 12-72 годин його турбують свербіж і печіння. Тому слід використовувати протиопікові препарати. До основних ускладнень лазерної шліфовки можна віднести невеликі білі вугрі (міліуми), гіпер- і гіпопігментацію, повторну герпетичну лихоманку, бактеріальну інфекцію, набряк і шрами. Для позбавлення від міліумів рекомендується ніжне очищення махровими серветками. Гіперпігментація зазвичай проходить через деякий проміжок часу, для зменшення якого слід застосовувати відбілювальний крем. Повторна герпетична лихоманка найчастіше виникає при лазерній шліфовці ділянок біля рота. Для її запобігання (а також будь-якої іншої бактеріальної інфекції) слід приймати антивірусний препарат перед процедурою і протягом 7-10 днів після неї, а також антибактеріальні препарати після процедури перорально і місцево.

При утворенні набряку рекомендується використовувати для сну додаткову подушку, а в перші 24-48 годин після процедури прикладати до оброблених ділянок лід. Рубці і шрами можуть виникнути при глибшому впливі лазерного променя або при схильності шкіри до утворення келоїдних рубців. Може виникнути "ефект марлі" від впливу фракційного лазера при неправильному виставленні параметрів. Ділянки гіпопігментації, що виникли в результаті загибелі меланоцитів, можуть залишитися назавжди. Обов'язковим є використання сонцезахисних засобів. Рекомендується припинити куріння протягом реабілітаційного періоду, оскільки воно негативно впливає на одужання.

Через 5-7 днів після проведення лазерної шліфовки шкіра стає сухою і починається її лущення. Для усунення цього ефекту застосовуються легкі скраби і зволожувальні креми. Тривалість відновного періоду, після якого можна приступити до роботи, не перевищує 2-х тижнів. Повноцінне фізичне навантаження допускається через 4-6 тижнів.

Ефект від лазерної шліфовки

undefined

Первинний ефект лазерної шліфовки стає помітним через тиждень після першої процедури - зникнуть дрібні дефекти, зморшки і «гусячі лапки» навколо очей, звузяться пори, шкіра підтягнеться, стануть рівними її текстура і тон, великі дефекти помітно зменшаться в розмірах і глибині, а їхні краї згладяться. При цьому дані ефекти є наростаючими і їх остаточні результати можна оцінити через 3-6 місяців - шкіра помітно омолоджується (стає рівною і гладкою), оновлюється колаген, підтягується овал обличчя, усуваються наслідки гравітаційного птозу. Ефект від лазерної шліфовки шкіри обличчя з метою омолодження може зберігатися кілька років, а якщо ви видаляли рубці або розтяжки, то результат буде постійним.